Podróż transportem jakim jest bus do Holandii 2 Październik 2013

admin

Zwykło się sądzić, że wygodnym rodzajem podróżowania jest tylko samolot no i ewentualnie własny samochód, pod warunkiem że uwielbiamy podróżować i nie jest to dla nas specjalnie meczące. Przewozy osób innymi środkami przewozu, niezależnie od tego co to wyraźnie miałoby być, zawsze rozpatrywało się jako alternatywę zdecydowanie mniej wygodną.

Wręcz przysłowiowy jest już przewóz osób na drogach międzynarodowych za pomocą autobusów. Jeśli ktoś pragnie wskazać przykład niewygody, mówi właśnie o nich. Do niedawna podobną stronę posiadały busy do Holandii oraz przewozy do Niemiec organizowane za pomocą tego środka przewozu. Busy są dzisiaj tak wygodne przede wszystkim dlatego, że kompletnie zastąpiona pozostała flota transportowa. Nie ma już żadnych starych gratów czy przekształcanych pojazdów dostawczych.

Pasażerowie dostają do użytkowania czyściutkie pojazdy idealnie przystosowane do podróży na długich drogach. Nie ma żadnego ucisku. Żadnym problemem nie jest też włożenie niemal dowolnej wielkości bagażu choć oczywiście bardzo silnie filtruje nas tutaj po prostu zdrowy rozum – całego dobytku ze sobą nie weźmiemy.

Teoretycznie w busie nie da się też za bardzo rozprostować kości ale zawsze można po prostu zrobić przystanek i trochę przewietrzyć. Niedrogie busy do Holandii to rodzaj transportu, który trzeba dziś polecieć wszelkim, którzy wybiorą się do tego państwa w zamiarach zawodowych a także na wczasy. Przewozy osób za pomocą busów bardzo mocno rozwinęły od kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej.

Stał się to rodzaj transportu bardzo szybki, komfortowy i względnie tani w porównaniu z innymi alternatywami. Jest tak przede wszystkim z powodu kosztów benzyny, które szybują niemiłosiernie i podniosły wartości biletów autokarowych a przewóz osób w samochodach prywatnych stał się w ogóle nieopłacalny nawet jeżeli wieziemy jeszcze kogoś do podziału kosztów. Bardzo duże znaczenie ma też tutaj swoboda.

Jedzie się całkiem przyjemnie i można liczyć na przystanki co jakiś czas. Wyśpimy się spokojnie i nikt nam w niczym przeszkadzać nie będzie.

Nie trzeba też naturalnie kierować. Jazda busem to największa z możliwych rozpiętości podróży. Jeżeli nasz bus jedzie do Holandii lub do Francji to jednocześnie są to przewozy do Niemiec, bo co by się nie czyniło, przez te kraje podróżować trzeba.

Zawsze można dogadać się z szoferem czy kierownikiem firmy, żeby zamiast do ostatniego przystanku, mówiąc symbolicznie, wyskoczyć sobie prędzej gdzieś po drodze opłacając za kurs mniej.

Ten wpis opublikowano dnia środa, 2 Październik 2013 o godz. 21:50 w kategorii przewóz i busy. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.